O programie "Zabawy fundaMentalne"

Zabawy Fundamentalne, www.sukcesdziecka.pl - strona w budowie

"Zabawy fundaMentalne" to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat.

Autor: Colin Rose, Gordon Dryden

Program adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Niemal 400 propozycji mądrych i zabawnych, logicznie ułożonych zabaw i aktywności, w których możecie Państwo razem z dzieckiem po prostu dobrze się bawić, a przy okazji budować stabilne, bogate fundamenty rozwoju malca!

Rodzice znajdą w programie:

  • podstawowe informacje o rozwoju dziecka,
  • radosną zabawę i bliski kontakt z dzieckiem,
  • inspirację i motywację do wspierania dziecka,
  • pewność, że dziecko rozwija się wszechstronnie.

Pedagodzy znajdą w programie ponadto:

  • kompletne narzędzie dydaktyczne,
  • setki scenariuszy zabaw, pomoc w ustalaniu celów edukacyjnych.

Program "Zabawy fundaMentalne" to: Przewodnik teoretyczny "Zabawa jest nauką" z płytą CD, na której znajdują się na setki pomocy do zabaw Książeczki tematyczne z zabawami dla wieku 0-2 oraz 2-6.

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie… W ciągu pierwszych pięciu lat życia rozwija się ok. 50 % zdolności do uczenia się. Następne 30 % rozwija się do 8 roku życia.
To oznacza, że Rodzice są najważniejszymi nauczycielami na świecie, a dom (nie szkoła!), jest najważniejszą instytucją naukową.

Dziecko rodzi się z liczbą komórek mózgowych, która jest wystarczająca do osiągania sukcesów. Ale nie liczba komórek decyduje o inteligencji, a liczba połączeń stworzonych pomiędzy tymi komórkami. Połączenia te tworzą się w wyniku doświadczeń zdobywanych we wczesnym dzieciństwie. Im bogatsze i bardziej stymulujące środowisko, tym pełniejszy rozwój dziecka. Dzięki programowi Rodzice lub opiekunowie otrzymują informacje na temat wrodzonych talentów i zdolności dziecka oraz zbiór pomysłów, jak je rozwinąć. Sposobem są urozmaicone i dobrze zaplanowane zabawy, które angażują wszystkie zmysły dziecka.

Zabawy fundaMentalne w sposób prosty i zrozumiały wyjaśniają kwestię stymulacji intelektualnej dziecka, łącząc w sobie część teoretyczną (podręcznik), oraz część praktyczną (zbiór setek gier i zabaw).

Program spełnia rolę kompendium z zakresu wczesnej i wszechstronnej edukacji małego dziecka i jest połączeniem wielu metod, np. do nauki czytania została wykorzystana metoda czytania globalnego Glenna Domana, a przy zabawach kształtujących umiejętność pisania i umiejętności matematyczne - elementy metody Marii Montessori.
Program stworzony został w Wielkiej Brytanii przez dwóch badaczy w dziedzinie nowoczesnej edukacji: Colina Rose?a i Gordona Drydena (współautor książki Rewolucja w uczeniu).
Program zyskał pozytywną recenzję m.in. prof. dr hab. Marty Bogdanowicz (psycholog dziecięcy), R. Czabaj Przewodniczącej PTD, dr Marii Piszczek z CMPPP, oraz konsultantów metodycznych i nauczycieli przedszkolnych (szczegóły poniżej).

www.zabawyfundamentalne.pl